top of page
  • Фото автораblagovichenya

ДО МИКОЛАЇВСЬКИХ СВЯТ.


17 грудня, в день пам’яті великомучениці Варвари, в минулі століття в Київській Русі, а згодом в Україні починались "Миколаївські свята". Вони відзначалися впродовж трьох днів — днів пам’яті великомучениці Варвари, преподобного Савви Освященого (18 грудня) та кульмінація святкування - день святителя Миколая чудотворця (19 грудня). Свята великомучениця Варвара є прикладом вірності Христу Спасителю, є великою духовною помічницею всім християнам, особливо молодим дівчатам, воїнам та рятівникам.


Якщо святе мучеництво за Христа це доля вибраних, то сповідання Православної віри є обов’язковим для всіх православних християн, особливо у такий тяжкий час, який зараз переживає наша Православна Україна...


Преподобний Савва Освященний (532р) почав своє подвижницьке життя з восьмирічного віку, коли пішов у монастир. В 30 років він був вже великим подвижником,прозорливим наставником та чудотворцем. Проживши довге життя він заснував чернечу Лавру у Палестині, яка відома і донині усьому християнському світу,склав перший повний устав християнських церковних служб на весь рік. До наших часів багато паломників відвідують в пустельній гірській частині сучасної Палестини лавру Савви Освященного, поклоняються святим мощам преподобних Савви та Іоанна Дамаскіна (пам’ять його звершується 17 грудня) та іншим святиням монастиря. Але це можливо, як на святій Горі Афон, тільки для чоловіків, а для паломниць жінок можливо перебувати тіки біля воріт монастиря. До них виходить ієромонах, благословляє та кропить святою водою, роздає просфори, іконки та інші святиньки монастиря для кожної паломниці.


Святитель Миколай величний святий Церкви Христової, відомий у всьому світі. Православна Церква посвячує пам’яті Миколая Чудотворця кожен четвер тижня протягом року. В жодному народі, в жодній країні не вшановують цього угодника Божого, так масштабно і загально,як на наших землях (“Миколая зимового” 19 грудня, “Миколая весняного” 22 травня та різдво Миколая Чудотворця 11 серпня). З давнини наші пращури називали нашу землю “Домом”, будинком Пресвятої Богородиці з приделом, вівтарем на честь святителя Миколая Чудотворця. Багато храмів, монастирів на нашій землі присвячено святому Миколаю. І в нашій фортеці, названої на честь святої праведної Єлисавети, матері Іоанна Хрестителя, є равелін святого Миколая. В кафедральному Свято-Успенському шести престольному соборі Єлисаветграда був прідел на честь святителя Миколая, як і прідел на честь великомучениці Варвари. В Спасо-Преображенському соборі нашого обласного центру є придєл святителя Миколая з чудотворною його іконою та часткою його святих мощей. Всім відомі Свято- Миколаївський храми селища Нового та села Обознівка, міста Новомиргород. У нашому Благовіщенському храмі теж є чудотворна ікона святителя Миколая, що написана та освячена на святій Горі Афон, 'Є і інша його ікона, XIX століття, Цю ікону було викинуто радянськими богоборцями з одного з храмів нашого міста в 30-ті роки минулого століття. Ікону хотіли спалити, пустити на дрова, але люди виміняли її у богоборців на горілку. По волі Божій ця ікона потрапила через прочан, які її викупили, до дому християнок Софії та Анни (на жаль вже спочилих) . Вони молилися перед цією іконою, яка мала вигляд майже темної доски, але з часом на ній повністю проявився образ святителя Миколая і ікону було передано в храм.


На нашій землі йде жорстока війна, гинуть люди, знищуються міста й селища, виють сирени повітряної тривоги, а так молитовно бажається, щоб святий Миколай завітав у кожну оселю, захистив, розрадив, втішив та допоміг. І приніс “подарунок від Бога” - перемогу над ворогом та зміцнення нашого народу у православній вірі! Адже де Бог, там завжди перемога!


З Миколаївськими святами Вас, дорогі співвітчизники! Вітаємо всіх християн, які носять імена святих Варвари, Савви та Миколая з іменинами! Вітаємо наших дітей та наших захисників! Хай береже вас Господь!


Протоієрей Євгеній Назаренко.


9 просмотров0 комментариев
bottom of page