top of page
  • Фото автораblagovichenya

Два особливих дня

17 вересня відзначається 9 років з дня прославлення першого святого нашого міста – блаженного Даниїла Єлисаветградського. Це день знайдення мощей, день прославлення (1911р) великого сина українського народу святителя Іоасафа (Горленко), єпископа Бєлгородського. Цей день є і днем тезоімеництва митрополита Іоасафа, який вже одиннадцять з половиною років керує нашою Кіровоградською (за назвою області) єпархією Української Православної Церкви. Враховуючи нові історичні факти,ми можемо сказати, що багато родичів святителя Іоасафа Бєлгородського( а він був по матері онуком гетьмана Даниїла Апостола і сином козацького полковника Андрія Горленко) прямо і побічно брали участь разом з іншими гетьманськими козаками в будівництві нашої фортеці святої Єлисавети, або допомагали цій благородній справі.

А 18 вересня наше рідне місто, місто святої Єлисавети , відзначає свої іменини (день імені). В цей день, 5/18 вересня, Православна церква відзначає пам’ять пророка Захарії та праведної Єлисавети,батьків Іоанна Хрестителя. В 20-30-х роках XX століття богоборча радянська влада назву міста міняла трічі. З набуттям нашою країною незалежності, декілька разів ставало питання про назву обласного центру.Спочатку були розроблені нові герб і прапор нашого міста. Створені заслуженими митцями та вченими України ,вони стали виразом нашого українського степового краю. На гербі і прапорі з'явилися літери СЄ- свята Єлисавета.Також,промислом Божим, по прикладу інших міст, з’явилась традиція святкувати день міста в третю суботу і неділю вересня. Тобто приблизно напередодні або після 18 вересня.У минулому році, наприклад, іменіни і День міста повністю співпадали.

Візитною карткою нашого міста і всього краю є фортеця святої Єлисавети, яка і дала у другій половині 18 століття назву всьому місту.Це унікальне земляне спорудження, пам'ятка земляної архітектури всієї України і навіть Європи. Це наше надбання, наша історія, наша неповторність. У фортеці кожне укріплення (бастіони, равеліни, шанець) названі були на честь святих угодників Божих і навіть три в’їзди мають назви - Троїцькі, Пречисті і Всесвятські брами. Є в фортеці і бастіон святого Архістратига Михаїла, небесного покровителя Києва та наших українських воїнів. (диво якого відбувалось в IV ст. у Хонех. Православна Церква згадує і святкує диво архангела Михаїла, що відбулося в 4 столітті в місцевості Хонех,19 вересня.В нашому місті діє і чоловічий монастир на честь святої Єлисавети. П'ять років тому на території монастиря був освячений новозбудований великий храм, який став новою окрасою і святинею нашого міста .Там, як і в двох наших кафедральних соборах, кожного дня звершуються Божественні літургії, вечірні богослужіння. На кожній службі, як І в інших православних храмах міста,лунає молитва за Богом храниму нашу країну, владу і воінів ії, за нужденних і переселенців, за весь український народ . І зараз молитовна допомога святих угодників Божих, молитва церкви Христової нашій Україніі, ії захистникам, нашому місту дуже необхідна!


Протоїєрей Євгеній Назаренко.



13 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page