top of page
  • Фото автораblagovichenya

🍁6 вересня-день пам'яті рівноапостольного Косми Етолійського, Афонського та Албанського чудотворця.


Рівноапостольний священномученик Косма, у миру Костянтин, був родом з Етолії. Він навчався спочатку на батьківщині під керівництвом архідиякона Ананії Дервішана, а потім завершив свою освіту на Святій Афонській Горі, у Ватопедському училищі у таких найвідоміших на той час вчителів, як Миколай Царцулія (з Мезови) та Євгеній Булгаріс (згодом, у 1775–1771–1971). , архієпископ Катеринославський та Херсонський).

Залишившись на Афоні у Філофіївській обителі для успіху в духовних працях, він був пострижений там у чернецький чин з ім'ям Косма, а потім висвячений на ієромонаха. Прагнення направити на шлях спасіння і зміцнити у вірі братів-християн спонукало святого Косму випросити благословення духовних отців і піти до Константинополя. Там він опанував мистецтво красномовства і, отримавши письмовий дозвіл у патріарха Серафима II (а пізніше і в його наступника Софронія) проповідувати Святе Євангеліє, став провіщати його спочатку в церквах Константинополя та навколишніх селищах, потім у придунайських князівствах, у Фессалоїні. Македонії, в областях Хімарі, Акарнанії, Етолії, на островах Святої Маври, Кефалонії та інших місцях. Його проповідь, сповнена благодаті Святого Духа, проста, спокійна і лагідна, приносила християнам велику духовну користь. Як і святим Своїм апостолам, Сам Господь посприяв йому і стверджував слово його знаменнями та чудесами. Проповідуючи в Албанії, у тих віддалених місцях її, де християнське благочестя було майже втрачено, серед диких і огрубілих людей, що закосніли в гріхах, святий Косма Словом Божим приводив їх до щирого покаяння та виправлення.

На його повчання у селах відкривалися церковні училища. Багаті жертвували свої кошти на благоустрій церков, на купівлю священних книг (які святий роздавав грамотним), покривал (якими він наділяв жінок, умовляючи їх ходити з покритими головами), чоток та хрестів (які він роздавав простому народу). Оскільки церкви не вміщали всіх, хто бажав послухати мудрого проповідника, святий Косма з собором ієреїв здійснював чування в полях, на площах, де тисячі людей молилися за живих і покійних і наставлялися його настановами. І скрізь, де зупинявся святий Косма і говорив про свою проповідь, вдячні слухачі споруджували великі дерев'яні хрести, які залишалися назавжди на згадку про це. Господь обдарував святого і даром пророцтва та передбачення. Святий передбачив появу телефону, літака (також і повітряні бомбардування) та багато іншого, що з'явилося лише наприкінці 19-го початку 20-го століть.

Апостольське служіння святого Косми завершилося мученицькою смертю 1779 року. У 65-річному віці за наклепами юдеїв його віддали туркам і задушили. Тіло його було кинуто в річку, а через три дні знайдено священиком Марком і віддано похованню поблизу селища Каліконтасі в Ардевузському монастирі Введення до храму Пресвятої Богородиці. Згодом частки мощей священномученика було перенесено на благословення у різні місця. То


Молитва


О, богодохнове́ннейшее украше́ние Це́ркве, Космо́ равноапо́стольне, напитавый ю́ свои́ми свяще́нными словесы́! Ты, к вере спасительней сердца многих обращаяй, яко фимиам благоуханный, Христу их принесл еси, последи же и сам, за имя Его, яко жертва живая и богоугодная, заклан был еси. О, друже и прови́дче Божий, ангелов собесе́дниче, апо́столов единоревнителю, му́чеников и пра́ведников сподви́жниче! Молися Го́споду о спасе́нии душ на́ших, приими́ моле́бная прошения ве́рно прибега́ющих к твоему́ честно́му о́бразу и при́сно прося́щих твоего́ те́плаго заступле́ния. Хода́тайство твои́м ко Вседержи́телю да́руй нам, о́тче честны́й, исцеле́ние душе́вное и теле́сное, и от вся́ких страсте́й и прегреше́ний избавле́ние, да при́сно сла́вим, благодари́м, пое́м и велича́ем еди́наго в Тро́ице сла́вимаго Бо́га, Отца́ и Сы́на и Свята́го Ду́ха, во ве́ки веко́в. Ами́нь.



3 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page