top of page
  • Фото автораblagovichenya

ВВЕДЕННЯ У ХРАМ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ.


Обрання Діви Марії, майбутньої Матері Божої, починаючи від перших синів Адамових і проходячи через усі покоління за передбаченням Божим, доходить до царя і пророка Давида, наступників його царства та роду. Коли ж настав час обрання, то з дому і вітчизни Давидових були обрані Богом праведні Іоаким та Анна, які хоча й були бездітні, але через своє доброчесне життя краще за всіх підходили послужити Богові з коліна Давидова. І коли вони в молитві просили у Бога вирішення проблеми свого безчадства і обіцяли Богові присвятити йому народжене дитя з самого дитинства, їм дарується від Бога майбутня Богоотроковиця як довгоочікуване чадо...


Коли Діві Марії виповнилось три роки, святі праведні батьки Її, Іоаким та Анна, приготувалися відвести Її в Єрусалимський храм для виконання даної ними обітниці присвятити дитя Богові. Скликали вони в Назарет, де жили, усіх своїх родичів з царського і архієрейського роду — бо сам праведний Іоаким походив з царського роду а свята Анна - з архієрейського; запросили також і хор непорочних дів. Одягнувши Діву Марію в дорогоцінний одяг (для найбільшої слави), супроводжувані народом, співаючи духовні пісні, вони вирушили в дорогу з Назарета в Єрусалим.


Через п'ять днів досягнувши Єрусалима, процесія урочисто наблизилася до храму...

Прааведні Іоаким і Анна з благоговійнням та молитвами поставили маленьку Марію на першу сходинку, що веде до храму. Було 15 сходинок по числу 15 особливих Псалмів Давидових: по традиції коли священники піднімалися до храму на кожній сходинці належало проспівати окремий Псалом. І, як оповідає Божественне Передання, трирічна Марія сама з допомогою сили Божої, що укріпляла Її, легко здолалала шлях високими сходами до храму. Там Іх зустрів первосвященник Захарія,котрий був чоловіком Її дорослої родички праведної Єлисавети,майбутньї матері Іоанна Хрестителя. Під впливом Святого Духа первосвященник Захарія вводить Марію у “Свята Святих”, у місце, зачинене для кожного, окрім первосвященника. !..


Цей день, 4 грудня, Христова Церква відзначає як дванадесяте свято: Введення у храм Пресвятої Богородиці. В народі називають це свято Третя Пречиста (Перша Пречиста - 28 серпня на день Успіння Пресвятої Богородиці; Друга Пречиста - звершується 21 вересня у день Різдва Пресвятої Богородиці).


...З цього часу Пресвята Діва жила при храмі разом з іншими присвяченими служінню Богу дівами, навчаючись читанню Святого Письма та рукоділлю (шила церковний одяг священникам,а потім, коли настав час, своїми руками пошила Господу Іісусу Христу хітон — верхній одяг, який робили не шитим, а тканим), Прибирала у храмі Божому , але молитві Марія присвячувала більшу частину Свого часу: вона входила у “Свята Святих” де з нею за Божественним Переданням молилися Ангели. Пречиста Діва виявила бажання жити в ангельській чистоті - за Божественним Переданням Церкви Вона перша присвятила Своє дівоцтво Богові...


4 грудня престольне свято у багатьох монастирях та храмах: у Свято - Введенської Оптиній пустині, у Свято - Введенському чоловічому монастирі міста Київ, в сербському монастирі Хілендар на святій Горі Афон....а також у Спасо-Преображенському соборі нашого міста, де є приділ на честь Введення у храм Пресвятої Богородиці. У нашій фортеці святої праведної Єлисавети, матері Іоанна Хрестителя, є брама (де гармати стоять), присвячена святам Богородичним святам,а також укріплення на честь благовірного князя Олександра Невського і великомучениці Катерини (день їх пам’яті - 6 і 7 грудня). Святий благовірний князь Олександр Невський є небесним покровителем міста Олександрії і дуже знаменно, що це місто під час Другої Світової війни було звільнено від фашистських загарбників саме у день своїх іменин — 6 грудня 1943 року. Святий благовірний князь Олександр Невський своїм життям показав приклад відданого служіння Богові та Вітчизні. Він носив разом з титулом Новгородський (тоді північна частина Київської Русі) і титул Київського і Володимирського князя.


Свято Введення у храм Пресвятої Богородиці допомагає нам зрозуміти значення молитви, значення храму та духовного життя. Ми не взмозі порівняти своїх молитовних “подвигів” з тим, що відбувалося в глибині Єрусалимського храм тоді, коли там перебувала Діва Марія. Але ж і ми, відвідуючи храм, відчуваємо серцем те, що з нами діється щось особливе: благодать Божа нас освячує та вмиротворює.


Триває Різдвяний Піст - час молитви і справ милосердя. Необхідно посилити наші молитви за наших захисників, за мир в Україні. Особливо потрібно молитися Господу Богу, Пресвятій Богородиці, Святим угодникам Божим за те, щоб ми вистояли та перемогли ворога у цій братовбивчій війні.


Протоієрей Євгеній Назаренко.


1 просмотр0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page