top of page
  • Фото автораblagovichenya

Дивний Покров Пресвятої Богородиці.


“Дева днесь предстоіт в церкві і с ліки святих невідімо за нас молітся Богу”, - співає 14 жовтня наша Православна Церква, прославляючи Божу Матер.Прославляється дивний Покров Пресвятої Богородиці, розпростертий над родом християнським. Цей Покров, благословення і захист відкрилися через видіння блаженному Андрію юродивому і учневі його Єпіфанію в Влахернській церкві Константинополя ще на початку X століття.Це було під час сильного і жорстокого нападу на Царгород (так називали місто на Київській Русі) войовничих арабських племен.

Святий Андрій Юродивий (пам’ять його звершується 15 жовтня) о четвертій годині, під час нічної недільної служби підняв очі вгору і побачив Пресвяту Богородицю, що йде по повітрю через храм. Вона йшла, осяяна Небесним світлом, а разом з Нею ангели та святі.Пророк Іоанн Хреститель і апостол Іоанн Богослов підтримували Ії під руки, а багато святих в білосніжних одіяннях оточували її, співаючи гімни і священні пісні. Схиливши коліна біля престолу, Богородиця стала слізно молитися за християн, а потім простягла свій омофор (головний покров) над всіма людьми, що молилися в тому величному храмі. Пресвята Богородиця відійшла з храму, але довгий час видно було цей розпростертий над народом омофор, який випромінював з себе славу Господню...

Бачили так виразно Покров Божої Матері тільки блаженний Андрій та Єпіфаній, але всі інші повірили ви, і допомога Божа прийшла до столиці, що перебувала в суворій облозі .Безжалісний ворог без видимих причин відступив і зовсім залишив свої загарбницькі наміри! З того часу православні жили і живуть з вірою в заступництво Пресвятої Богородиці.

На Київській Русі в 1164 році було встановлено князем Андрієм Боголюбським, сином великого Київського князя Юрія Долгорукого, спільно з Православною Церквою, урочисте свято Покрова Пресвятої Богородиці... Це свято було державним святом на Запоріжській Січі, та у всіх українських козаків.Потім стало державним святом УНР .І зараз день святкування Покрова Пресвятої Богородиці - день запорізького козацтва, день захисника України, наше державне свято.

На нашій українській землі завжди було дуже багато величних Покровських храмів.І зараз є нові побудовані або відроджені На Єлисаветградській та Олександрійській землі, а кордонах нашої області, Покровських храмів більше,ніж храмів з іншими назвами. Престольні свята в цей день відбуваються і в місті святої Єлисавети, матері Іоанна Хрестителя; і в Олександрії; місті святого князя Олександра, у селах Покровському, Злинці, Голотківці та багатьох інших, що розташовані на території нашої області та по всій Україні.

До речі, наша земляна фортеця святої Єлисавети, побудована українськими козаками, представниками восьми гетьманських полків. І на Покрову, 14 жовтня 1754 року (1 жовтня по старому стилю) вони знаходились ще в районі фортеці, святкуючи це велике свято і потім зробивши основні земляні роботи, після 12/25 жовтня повернулися додому! Це історичний факт! Як факт, що вся військова техніка ЗСУ з вересня позначена, благословена білими козацькими хрестами!

Будемо молитовно співати разом з нашою Православною Церквою: “Радуйся, радосте наша, покрий нас от всякого зла чесним твоїм омофором”.

О, Пресвята Мати Божа, покрий нашу Україну і нашу малу Вітчизну чесним твоїм омофором, визволи від окупантів, захисти Церкву Твого Божественного Сина від усіляких негараздів, збережи життя і здоров’я наших захисників!

Господи, дай мир і незалежність нашій Україні і ії православному народу!


Доки ми з Богом — ми непереможні!


Протоієрей Євгеній Назаренко.


5 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page