top of page
  • Фото автораblagovichenya

Знамення Божі та чудеса життя.


Церковна історія свідчить про велику милість та милосердя Пресвятої Богородиці до народів Київської Русі, явлену через Її святі ікони. 10 грудня Православна Церква прославляє Божу Матір на честь Її вельми шанованої чудотворної ікони “Знамення“. Цим святкуванням згадується знамення Пресвятої Богородиці, яке сталося у 1170 році у Великому Новгороді.В тіі часи це було найпівнічніше місто Київської Русі. Нерідкими в ті часи була ворожнеча між містами та князівствами, тож підкорити Великий Новгород намагалися різні князі - сусіди Київської Русі. Але правда Божа була на боці жителів, яки захищали рідне місто. Це сталося під час хресної ходи; коли було піднято на фортечну стіну старовинну ікону Божої Матері. Єпіскоп, священнослужителі з хором, співали молитви і йшли по міській стіні... Божа Матір через свою ікону та Церкву Христову хотіла примирити одновірців, закликати їх до миру та переговорів. Але нападники, перебуваючи в самовпевненості та зухвалості, почали стріляти у хресну ʼходу , насмілилися пускати стріли в образ Пресвятої Богородиці. Вони почали війну по суті проти своєї ж Церкви. Одна з випущених стріл влучила в саме зображення Пресвятої Богородиці і тоді ікона чудесним чином сама повернулася обличчям до міста , а з очей Божої Матері потекли сльози... Після цього нападників охопив жах, у них поморочився зір, і вони почали стріляти один в одного . І були розбиті новгородцями, незважаючи на свою перевагу в воїнах і озброєнні!


Саме так 852 роки тому за заступництвом Божої Матері було врятовано місто від розграбування,а його мешканців від загибелі та полону. Божа Матір явила свій Покров над містом та її жителями, це й було Її Знамення для всіх мешканців та нападників. І зараз ми можемо немало почути про Божу допомогу нашим захистникам в співвітчизникам. Об'єднатися в молитві, та служинні Батьківщині та нашому народу! А до окупантів та ворогів православної віри та Церкви Христової Божа Матір терпляча звертається, щоб вони схаменулися, відступили, покаялися!


Багатьма чудесами і зціленнями, що Бог дарує усім,  хто звертається до нього із щирою молитвою, ця ікона прославилась у різні роки. Наприклад, у 1352 році за молитвами перед нею зцілилося багато людей, хворих на чуму.


Протягом наступних століть були прославлені чудесами списки з цієї ікони,що знаходяться в різних країнах світу.


10 грудня було престольним святом в Знаменському храмі Єлисаветграда, міста названого на честь святої праведної Єлисавети, матері Іоанна Хрестителя, а також у Знаменській церкві міста Знам’янка. За новими архівними знахідками з кінця серпня 1754 року у нашій фортеці святої Єлисавети діяла переносна дерев’яна Знаменська церква. Згодом її змінили на дерев'яний Троїцький храм, а далі, ймовірно, згадану церкву було добудовано і перенесено за околицю фортеці на Биківській Слободі . А величний кам’яний храм на честь ікони “Знамення” Пресвятої Богородиці було збудовано у Єлисаветграді в 1880 році на місті тієї ж дерев’яної церкви. Будівництво трьохпрестольного величного храму здійснювалось за кошти родини Єлисаветградського купця Данила Купченка.За свідченнями місцевих газет того часу на освяченні цього величного храму були присутні більш ніж 15 тисяч православних містян та гостей міста( були заповнені всі навколишні квартали).Прекрасний храм було зруйновано богоборчою радянською владою владою у 30-ті роки минулого століття, а німці під час окупації остаточно його розібрали. Така історія, яка відкрилася за останні роки.


Але Господь не залишав нашого народу і в тяжки часи репресій та другої світової війни.Так 9-10 грудня 1943 року, на день своїх іменин,день престольного свята головного міського православного храма, місто Знам’янка було звільнено від фашистських загарбників. І це історичний факт, як і звільнення нашого міста Олександріі 6 грудня, а день святого князя Олександра. І це не просте співпадіння, а знамення милості Божої, для укріплення віри тім, хто це побачив , або почув про це!


Господь Бог хоче щоб усі люди спаслися і вічно перебували з ним, тому він чує молитви і грішної людини, заради блага інших, або того хто молиться! - писав великий святий XX століття преподобний Силуан Афонський. Так і ми повинні молитися, особливо в ці дні за наших захисників і співвітчизників!


О Владичице наша Пресвята Богородиця! Помолися до Сина Свого та Господа нашого Іісуса Христа, за нашу Батьківщину, за наші міста і села! Захисти іх, прожени ворогів та окупантів, вимоли у Бога мир нашій Україні та ії християнським народам!


Протоієрей Євгеній Назаренко.



8 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page