top of page
  • Фото автораblagovichenya

ПРОПОВІДЬ СПАСИТЕЛЬНОГО ВЧЕННЯ.


Апостоли Христові, своєю проповіддю Євангелія, молитвами до Бога та чудесами, у короткий час просвітили вірою у Воскреслого Христа Спасителя багато народів. Просвітити багато як звичайних і незнатних людей, так і знатних, освічених, навіть декотрих правителів та державних діячів. Весь свій час, після Сошествія Святого Духа, все життя присвятили апостоли проповіді цього спасительного вчення, перенесли багато скорбот, бід і гонінь. І усі вони, крім апостола Іоанна Богослова, прийняли кожен у свій час, мученицьку смерть за проповідь Євангелія.Святе діло проповіді Христової продовжили іх учні і кількість християн з роками зростала,віра апостольська поширювалась по всій землі.

Були живі свідки Воскресіння Христового і серед язичників.Це святий мученик Лонгін сотник, що був при Хресті Господньому (пам’ять його 29 жовтня). Римський воїн, офіцер,який побачив у розіп’ятому Іісусі Христі Сина Божого і зцілився від хвороби очей краплями Його крові, що попали в очі воїна. Лонгін сотник разом зі своїми солдатами був свідком і Воскресіння Христового.Маючи честь і гідність, він не зміг брехати, бо знав, що його солдат підкупили духовні вожді і воїни сказали, що тіло Ісуса Христа вкрали Його учні. Лонгін оставив службу і з проповіддю Воскресіння Іісуса Христа,Сина Божого вирушив до своєї батьківщини Каппадокії, де й згодом прийняв за цю проповідь мученицьку смерть.

Апостоли проповідували і навчали здебільшого усно і вже через десятиліття такої проповіді деякі з них написали Євангелія або послання. Апостол Лука (пам’ять його звершується 31 жовтня) написав Євангеліє про земне життя Спасителя а також книгу “Діяння святих апостолів”. У книзі Діянь розповідається про те, як апостоли у перші роки після Воскресіння Христового поширювали віру християнську, як вони передавали ті вчення і правила, котрим їх навчив Іісус Христос, першим християнам. Вчення, які були передані усно і пізніше записані учнями апостолів, називаються в Православній церкві апостольським переданням. Це є Священне передання, що в Церкві Христовій стоїть поряд з Священним, Святим письмом . Апостол і євангеліст Лука походив з Антіохії Сирійської. Він був лікарем з освіченого грецького середовища, вивчав живопис. Як вірний учень апостола Павла, він пройшов з проповіддю Ахаю, Лівію, Єгипет і скінчив життя мученицькою смертю у віці 80-85 років. За церковними переказами апостолом Лукою були написані перші ікони Божої Матері : такі як відомі зараз образи Єрусалимська, Кікська та інші. “Благодать того, що від мене народився, та моя милість з цими іконами буде” — сказала Пресвята Діва, побачивши ікони. Святий апостол Лука написав також образи первоверховних апостолів Петра і Павла. За переданням Кипрської Церкви апостол Лука написав три ікони Пресвятої Богородиці, а його учні, сподвижники вже намалювали 70 списків, копій з цих образів, яки і передали у різні християнські спільноти. Саме з Євангелія від Луки всі християнські народи, все освічене людство знає про святу праведну Єлисавету, матір Іоанна Хрестителя, близьку родичку Пресвятої Богородиці, небесну покровительку нашого обласного центру!

В православному календарі святі апостоли і мученики перших віків християнства знаходяться, як і в Царстві Небесному, поряд один одного. Разом з ними і подвижники віри минулого, 20 століття. 2 листопада, разом з великомучеником Артемієм, Православна Церква вшановує пам’ять сповідника віри XX століття преподобного Гавриїла Самтаврійського. Саме в цей день в 1995 році у віці 66 років спочив архімандрит Гавріїл (Ургебадзе), відомий усій Грузії сповідник православної віри, Христа заради юродивий. Вже через 17 років отець Гавриїл був канонізований Грузинською Православною Церквою.

У 2014 році були обрітені нетлінні мощі отця Гавриїла, які зараз спочивають у Преображенській церкві древнього монастиря Самтавро. До них іде, без перебільшення вся Грузія, багато паломників з різних країн...

Ще у 1965 році на першотравневій демонстрації у Тбілісі молодий ієромонах Гавриїл підпалив привселюдно портрет Леніна, призиваючи поклонятися Христу, а не ідолу. Ще тоді він пройшов через слідчий ізолятор КДБ, в’язницю та психіатричну лікарню. Його навіть хотіли стратити за це! Отець Гавриїл сам розповідав про своє життя: “ Я сменил 5 патриархов, 25 лет на кладбищах спал, 15 лет в нищете провел...”. Він трудився одному Богові, молився за своїх співвітчизників, за весь світ, не шукаючи слави людської, часто діяв,як юродивий заради Христа.

А зараз святого Гавриїла знають і шанують у всьому християнському світі. У нашому Благовіщенському соборному храмі обласного центру є ікона преподобного Гавриїла, з часткою Його святих мощей. Написана вона нашим місцевим художником- іконописцем. Частку мощей передали з Грузії в Київ, в храм усіх святих воїнів і настоятель храму поділився з нами.Біля цієї ікони часто зупиняються люди, моляться великому сину грузинського народу. А його очі на іконі, як і на декотрих його фотографіях, випромінюють любов і вносять в серце спокій та надію на милість Божу. Дійсно “Дивний Бог у святих своїх” маючи таких вірних проповідників свого Євангельского вчення!

Святі угодники Божі, моліться Богові і Його Пречистій Матері, щоб Вони зміцнили нас у вірі батьківській, Православній, захистили нашу Православну Україну та нашу малу Вітчизну,допомогли визволити нашу Українську землю від окупантів!


Протоієрей Євгеній.


2 просмотра0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page