top of page
  • Фото автораblagovichenya

Свято Хреста Господнього.

14/27 вересня відзначається Христовою Церквою дванадесяте свято – Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Це свято почало відзначатися з 335 року в пам’ять знайдення Хреста, на якому був розп’ятий Іісус Христос та в пам'ять спорудження на цьому місті великого та величного храму Воскресіння Христового…

В 326 році свята равноапстольна Єлена, мати царя Константина Великого після довгих пошуків і розкопок, знайшла три хреста і окремо табличку з надписом «Іісус Назарянин, Царь Іудейський». Вирішили перевірити , який з хрестів Господень.Від дотику до одного з них негайно одужала важко хвора, майже вмираюча знатна жінка. А поруч будинків, де сталося це чудо , шла похоронна процесія. Попросили покласти хрести на спочилого.І знову від двох хрестів не відбулося нічого, коли ж поклали третій хрест, то померлий воскрес! Усім, хто дізнався про чудеса і прийшли, захотілося побачити Святий Хрест. Тоді патріарх Єрусалимський Макарій і цариця Єлена почали піднімати (воздвигати) Хрест, а народ поклонявся йому і вигукував: «Господи, помилуй!»

За статутом служби в це свято на утрені Святий Хрест урочисто виноситься з вівтаря на середину храма для поклоніння віруючих...

У цей святковий день згадується ще одна подія – повернення Хреста від персів, які в 614 році спустошили Єрусалим, викравши Хрест Господн Святиня була повернута через 14 років візантійським царем Іраклієм. І знову патріарх піднімав Хрест Господній , а люди відповідали молитвою «Господи, помилуй!» Це було святом Візантійської імперії, яка народилася під знаком Хреста Господнього. Багато колишніх язичницьких царств і цивілізацій були духовно і культурно переможені саме силою Чесного Хреста Господнього.

З 4 століття християни почали повсюди шанувати Хрест Господень церковними службами та хресним знаменням.

«Хрест – хранитель вселенної, красота Церкви, Ангелів слава і демонів язва».

Все наше життя пов’язане з хрестом.Хрест – це наш захист, наша зброя.

На другому Вселенському Соборі в 381році митрополит Мелетій показав силу хреста : склав три персти (пальці) разом, а два приклав до ладоні, він накреслив в повітрі хресне знамення , і промовив: «Во ім’я Отця і Сина, і Святого духа» і вийшов з його руки благодатний вогонь, попаляючи все нечисте. Огонь бачили всі присутні своїми очима...

Тяжкий, кровавий хрест несе зараз наша Вітчизна, а разом і наша Українська Православна Церква, наш православний український народ. Йде жорстока війна, гинуть багато мирних людей, руйнуються міста і села, ворог намагається знищити нас.Але ми непереможні, бо ми з Богом! А силу Хреста Господнього," Козацького" Хреста побачив весь світ під час контрнаступу наших військ на Харківщині!

І в це дванадесяте свято прославимо Хрест Христовий, символ найбільшої жертви і величезних страждань , прапор і знамення любові Христа Спасителя до всіх людей.

Зустрінемо це свято всесвітньої радості з любов’ю до Бога, до Його Хреста, до Його Церкви а також до ближнього свого.Щирою молитвою і хресним знаменням за мир в нашій Україні, за наших захисників, за всіх людей , які по всьому світу зараз моляться за нас і допомагають нам. І будемо співати в ці дні разом з усією Церквою в православних храмах: «Хресту Твоєму покланяємося, Владико і Святе Воскресіння Твоє славим!»

Господи, захисти нашу Україну силою Чесного і Животворящого Твого Хреста і захисти нас від нашестя супостатів та наклепів ворожих.


Протоієрей Євгеній Назаренко.



6 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все
bottom of page